SEJAI

Vitamīns C kosmētikā: mītu kliedēšana

Vitamīns C kosmētikā: mītu kliedēšana

Šobrīd viena no populārākajām kosmētikas līdzekļu sastāvdaļām ir vitamīns C. Tā ir viena no efektīvākām sastāvdaļām, kas novērš ādas novecošanos. Šodien mēs pastāstīsim sīkāk par kosmētiku, kas satur vitamīnu C un kliedēsim vairākus mītus.

Kāpēc kosmētikai nepieciešams vitamīns C? Ja īsumā, tad tas pilda divas galvenās funkcijas:

  • Antioksidants (neitralizē brīvos radikāļus, kas iznīcina mūsu ādu);
  • Katalizators kolagēna ražošanā (nodrošina svaigu un veselīgu sejas toni).

Mīts: nav jēgas pirkt kosmētiku, kas satur vitamīnu C, labāk to lietot kā uztura bagātinātāju.

Vitamīna C lietošana iekšķīgi ir lieliska ideja, taču nav pārliecības, ka jūsu organisms izvēlēsies to izmantot ādas atjaunošanai. Tavs organisms, visticamāk, dos priekšroku sirdij un asinsvadiem. Bet no kosmētikas vitamīns C tiek piegādāts tieši ādā.

Patiesība: vitamīnam C ir dažādas formas.

Visaktīvākā ir askorbīnskābe (askorbīnskābe) un viena no tās formām – L-askorbīnskābe.

Askorbīnskābes sāļiem, piemēram, Magnesium Ascorbyl Phosphate vai Ascorbyl Glucoside nesniedz pretnovecošanās iedarbību, bet tie atsvaidzina sejas toni.

Mīts: jo augstāka vitamīna C koncentrācija, jo labāk.

Kolagēna veidošanos ietekmē vitamīns C 20% koncentrācijā. Lielāka koncentrācija var apdedzināt ādu, jo vitamīns C ir skābe. Mazākā koncentrācijā vitamīns C darbojas tikai kā antioksidants, kas arī ir labi.

Patiesība: vitamīna C kosmētiku vislabāk uzglabāt ledusskapī.

Vitamīns C ir nestabils, tāpēc produktam jābūt iepakotam tumša stikla pudelē, un mēs vienmēr iesakām izvēlēties iepakojumu ar dozatoru. Kosmētiku ar vitamīnu C jāuzglabā tumšā, vēsā vietā, jo tieša gaisma un augsta temperatūra izraisa ātrāku tā oksidēšanos. Ja produkts kļuvis tumšāks (oranžs vai brūns), nelietojiet to (oksidēts vitamīns C var izraisīt ādas bojājumus)!

Mīts: vitamīns C nav piemērots jutīgai ādai.

Gluži pretēji – tas stiprina asinsvadus un padara ādu stingrāku. Bet uz jutīgas ādas vitamīnu C saturošo kosmētiku jālieto piesardzīgi: reizi dienā, vakarā, nelietot uz zonām ar paplašinātiem asinsvadiem. Lietot vitamīnu C saturošus produktus pirms ādas mitrināšanas.

Svarīgi atcerēties! Vitamīna C produktu derīguma termiņš pēc atvēršanas ir aptuveni 3 mēneši. Tāpēc lietojiet produktu bez pārtraukumiem un uzklājiet ne tikai uz sejas, bet arī uz kakla un dekoltē.

Soneil Studio rekomendē izvēlēties vitamīnu C saturošo kosmētiku no Yellow Rose Professional Cosmetics (Grieķija):

  • VITAMĪNA C KRĒMS

Palīdz uzlabot ādas mirdzumu, toņa nepilnības (saules vai vecuma izraisīta pigmentācija, post akne rētas un pūtītes) un nevienmērīgu ādas toni. Redzami izlīdzina grumbiņas un mīmikas krunciņas. Nostiprina un uzlabo ādas elastību, pārveidojot sejas kontūru. Mitrina, atjauno un padara ādu maigu, gludu un elastīgu, piešķir skaistu, vienmērīgu sejas toni un jauneklīgu mirdzumu.

  • VITAMĪNA C SERUMS

Pretgrumbu, izgaismojošs un nostiprinošs serums ar 10% stabilizētu vitamīnu C, ferulīnskābi, vitamīnu E, prebiotisku ekstraktu, oligopeptīdiem un spēcīgām ādu balinošām sastāvdaļām. Piemērots visiem ādas tipiem. Dermatoloģiski testēts. Palīdz uzlabot ādas mirdzumu, samazināt grumbu un mīmikas grumbiņu izteiksmīgumu un uzlabot ādas elastību. Mitrina un padara ādu maigu un gludu, piešķir tai skaistu, vienmērīgu sejas toni un veselīgu mirdzumu.